Dom i Ogród

interesujący serwis tematyczny!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

dom (7)Któż z nas nie marzy o wspaniałej posiadłości i ogromnym rozpościerającym się ogrodzie? Chociaż wydawałoby się, że dom i ogród to marzenie większości uwikłanych w kredyty hipoteczne Polaków prawda może być nieco inna. Okazuje się bowiem, że postępująca dotychczas moda na kupowanie działek i budowanie domów na przedmieściach zaczyna nieco zwalniać.

Młode osoby coraz częściej decydują się na wynajmowanie mieszkań, a nie kupowanie własnych nieruchomości. Wiąże się to z porażającą wizją kredytu hipotecznego, ale także zmianą trybu życia nowego pokolenia. Studenci czy świeżo upieczeni magistrzy nie myślą jeszcze o stałości czy założeniu rodziny – dla nich liczy się tu i teraz. Podróże, zdobywanie doświadczenia, imprezy.

Nie należy tu jednak zapomnieć o innych kwestiach. Dla niektórych brak kredytu hipotecznego nie jest wyborem. Postępujące bezrobocie, brak zaradności życiowej sprawiają, że Polacy nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej. Oczywiście są osoby, które mogą pozwolić sobie na brak kredytu na mieszkanie, ale trzeba przyznać, że są to przypadki na tyle marginalne, że w swoich rozważaniach możemy je pominąć.

Starsze artykuły tematyczne:

Categories: Dom

Comments are closed.